צריך ייעוץ טלפוני מעורך דין תעבורה?

ביטול דוח

 

כל מה שצריך לדעת על ביטול דוח

 

כאן באתר עורכי דין תעבורה בקליק ניתן לקרוא המלצות מסוג מה לעשות במקרה של ביטול דוח ולקבל ייעוץ טלפוני משפטי מעורכי דין תעבורה ללא עלות וללא התחייבות!

 

 

קיבלתם דוח תנועה לא מוצדק? ככה תבטלו אותו.


קבלו מהמומחה את כל הטיפים לביטול דוחות תנועה לא צודקים.

שמעון מירושלים פנה פניית פרסה במקום אסור שלא היה מסומן, דוד מפתח תקוה חנה בשטח אפור אדום וכתוצאה מכך רכבו נגרר, יעל מאילת נסעה בנתיב השמאלי לצורך עקיפה וקיבלה קנס וגלי מתל אביב עצרה בתמרור עצור אך לעיני השוטר שראה אותה היא גלשה יותר מדי. אם גם לכם קרה מקרה דומה אל תמהרו לשלם.

חוק זה חוק! אבל..

החוק נועד כדי להגן עלינו ובכדי לאפשר לכולנו לנסוע או להשתמש בדרך בבטחה. אך יחד עם זאת ישנם מקרים בהם החוק גורם לנו לשלם על עבירות שלא בהכרח ביצענו.

חשוב לזכור כי החוק היבש נועד להגן עלינו, אך מעל החוק עומדת הרשות השופטת דרכה נוכל לערער על עוולות שנגרמו לנו במסגרת החוק. בכתבה הבאה תוכלו ללמוד מה הזכויות שלכם לגבי עבירות תנועה ואיך ניתן לבטל דוחות.

הגיבו באופן מיידי

בכל מה שקשור להגשת ערעור על דוח תנועה, אלמנט הזמן הוא מאוד חשוב. אל תחכו לרגע האחרון, מיום קבלת הדוח עומדים לרשותכם עד 90 יום לשלם אותו ועד 30 יום לערער עליו. בית המשפט ידחה באופן מיידי ללא בדיקה מעמיקה ערעור על דוח תנועה שהוגש באיחור.

למערכת המשפט ברור מאליו שמדובר בכלא מעט בירוקרטיה ושלא כולם מסודרים ויכולים להגיש את הערעור בזמן. אגב, ימי חג, מחלה או חופשה נספרים כימים רגילים מבחינת הערעור, זאת הסיבה שבגללה ניתנו מלכתחילה 30 יום לערער על דוחות תנועה.

ההמלצה שלנו היא להגיב. תוכלו לעשות זאת באמצעות טופס הערעור המצורף בצד האחורי של הדוח או במידה ויש לכם שאלות ניתן לשאול כאן עורך דין מומחה לדיני תעבורה.

 

מצליחים לקרוא את הדוח?
 

זה ישמע לכם מוזר, אך לשוטר שרושם את הדוח יש השפעה ישירה על העונש שתקבלו. הוא אפילו יכול לזכות אתכם באופן מלא מבלי שהוא ממש ירצה בכך. קודם כל כדאי לוודא שדוח התנועה שבידכם קריא ואתם מצליחים להבין מה העבירה שביצעתם, היכן היא בוצעה ועל איזה סעיף בחוק עברתם.

קיבלתם דוח תנועה לא קריא? מצוין! זכיתם בפיס. אל תמהרו לשלם אותו ובקשו להישפט. סביר להניח שאם ההעתק שלכם אינו קריא כך גם העותק שנמצא ברשות המשטרה.

צאו מנקודת הנחה שהשוטר שרשם את הדוח יתקשה לזכור מה היתה העבירה מפני שהוא רושם מאות דוחות ביום, ובינגו! הרווחת ואתם מוזמנים להמשיך לחייך כל הדרך אל הבנק.

 

האם אתם בטוחים שאתם צודקים?

 

כדי להגיע למצב של ביטול דוח תנועה חשוב שתהיו בטוחים במאת האחוזים שהטענות שלכם מוצדקות ונכונות.

בירור דוח תנועה הוא הליך חשוב מאוד לפני כל פניה לבית משפט או הגשת ערעור.

חשוב לברר מול הרשויות האם הדוח רשום במערכת, תוכלו לעשות זאת באמצעות אתר האינטרנט של משרד התחבורה.

כל מה שעליכם לעשות הוא להקיש את המספר המוטבע בחלקו העליון של הדוח.

במידה והדוח רשום כדאי לערער עליו, במידה שלא, יכול להיות שמישהו במשטרה לא מילא את הטפסים כמו שצריך ואתם עלולים לשלם דוח שאינו קיים במערכת.

בכל מקרה רוב הסיכויים שזה לא יקרה, במיוחד במקרה בו ניתן לכם דוח דיגיטל.

 

אל תחכו שהדוח יגיע בדואר


תשלום דוחות משטרה הוא לא דבר שכדאי לדחות ובמקרה זה כדאי להיות חכמים יותר מהרשויות ולקחת אחריות, אחרת אפשר לשלם ביוקר.

אחת הטעיות הנפוצות שגורמות לאנשים שלא לשלם דוחות תנועה היא הציפיה שהדוח יגיע בדואר.

ברוב המקרים אין חובה שהדוח ישלח דוח תנועה בדואר רשום, הוא יכול להגיע גם בדואר רגיל, וגם אם כלל לא תקבלו אותו הביתה בדואר תהיו חייבים לשלם את הדוח.

ברוב המקרים מכתבים ממשרד הרישוי יגיעו אל הכתובת המעודכנת במשרד הפנים, אלא אם כן דאגתם מבעוד מועד להעביר הוראה מפורשת לשלוח את הדוח לכתובת אחרת.

 

אל תמהרו לשלם את הדוח


הטעות הנפוצה היא לשלם את הדוח באופן מיידי. כדאי וחשוב לזכור כי תשלום קנסות תעבורה הוא למעשה הודאה בעבירה בה נאשמתם. אם אתם מעוניינים להגיש ערעור על דוח התנועה, אל תמהרו לשלם עליו.

באפשרותכם להגיש פניה באמצעות טופס הדוח אל המרכז לגביית קנסות, שם תקבלו הנחיה מפורשת בנוגע לזכויות העומדות לרשותכם עד להכרעת הדין לגביכם.

ברגע ששלחתם מכתב אל המרכז לגביית קנסות ויש ברשותכם עותק עם חותמת נתקבל, אתם למעשה מכוסים מפני גביית חובות נלווים וריביות במקרה שיעברו יותר מ-90 יום ממועד ביצוע העבירה.

פניה אל המרכז לגביית קנסות למעשה מקפיאה את הקנס עד להוראה מפורשת מהם או מבית המשפט.

 

יש לכם עדויות?


אם תפנו אל עו"ד מומחה לדוחות תנועה, בראש ובראשונה הוא ינסה למצוא טיעונים והוכחות המצדיקים אי ביצוע עבירה מצדכם. לכן, במקרה בו קיבלתם דוח תנועה לא מוצדק ואתם מתכוונים להגיש ערעור לבית המשפט לתעבורה, כדאי שתשיגו ראיות המתעדות את חפותכם.

תוכלו לצלם את המקום מזוית שדה הראייה של הנהג, חשוב לצלם היכן עמדה ניידת המשטרה בעת רישום הדוח.

במקרים מסוימים דוחות תנועה בוטלו ולו רק בשל העובדה שניידת המשטרה לא יכלה לראות בוודאות את העבירה מהמקום בו היא עמדה.

צעדו פיזית אל המקום בו עומד השוטר וצלמו רכבים שהיו בנקודה בה נתפסתם.

אם אתם לא מצליחים לעשות זאת יש בידיכם הוכחה שלא ניתן לקנוס אתכם על עבירה זו.

 

חפשו שותפים לפשע

 

בדרך כלל אתם לא תהיו הראשונים שיקבלו דוח על עבירת תנועה כזו או אחרת.

במקרה שיש מבצע אכיפה סביר להניח שעוד כמה נהגים יקבלו דוח זהה לשלכם.

נסו לאתר אותם, זה לא יהיה קשה. הם יתפסו במקום בו אתם נתפסתם ותוכלו להחליף פרטים. ניתן לבצע הליכים משפטיים כנגד עבירות תנועה יחד.

אם כולכם תפנו אל בית הדין לתעבורה באותו המועד, סביר להניח שהמשפט של כולכם יתקיים באותו היום. בדרך כלל מדובר על משפט פתוח, כך שהדין יהיה זהה על כלל הנהגים שביצעו את העבירה, אלא אם כן יש סיבה מוצדקת להרשיע את הנהג.

 

יש לכם שאלה? אל תהססו לשאול


במקרה של דוח תנועה שאלה אחת יכולה לשנות את כל התמונה. שאלות ותשובות דוחות תנועה ניתן להגיש אל המרכז הארצי לגביית קנסות בטלפון או בכתב. כמו כן תוכלו להגיש בקשה של המרת דו"ח תנועה לאזהרה.

ניתן לעשות זאת רק אם לא צברתם נקודות תעבורה במהלך השנתיים האחרונות.

 

מה לגבי דוחות חנייה?


תשלום דוח חניה מתחלק לשני חלקים. במקרה שמדובר על חניה שלא על פי חוק הרשות המקומית תצטרכו לשלם לעירייה או למועצה המקומית שאחראית על חלוקת הדוחות.

במידה שמדובר על עבירת תנועה כמו חניה בחנית נכים או חניה במקום אסור, סביר להניח שהדוח על החניה יתקבל מהמשטרה.

 

באלו מקרים עורך דין תעבורה יוכל לבוא לעזרתכם?

 

בכל מקרה בו אתם סמוכים ובטוחים שנהגתם כחוק. כמו למשל מקרה של דוח מהירות מופרזת, או דוח אי עצירה בתמרור עצור ועוד.

ישנם מקרים בהם הקרב אבוד מראש. אם קיבלתם דוח נהיגה בשכרות, דוח על אור אדום או למשל דוח על נהיגה בפלאפון, סביר להניח כי בית משפט לתעבורה יפסוק כי לא צייתם ושמרתם על חוקי תנועה, ויכריע את הדין לטובת המשטרה.

במקרים אלו מומלץ להגיש ערעור רק אם יש לכם טענה מוצדקת והוכחות שלא ביצעתם את העבירות שיוחסו אליכם, אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם משלמים קנסות כבדים בנוסף לעבודות שירות או אפילו מאסר.

 

יש מה לעשות נגד תאונת פגע וברח?

 

בהרשאה על תאונות מסוג זה חייבת המשטרה להחזיק הוכחות ברורות המראה כי אין ספק שאתם האשמים במקרה זה.

אם אתם בטוחים כי לא אתם ביצעתם את העבירה ואין כל צל של ספק כי הדוח שניתן לכם הינו דוח לא מוצדק, כדאי לחפש עורך דין לענייני תעבורה.

כדאי לחפש המלצות לעורך דין טוב ומנוסה דרך אתרי האינטרנט והפורומים העוסקים בנושא.

עורך דין טוב לא יהיה מוכן לייצג אתכם אם הוא לא יהיה בטוח ומשוכנע שלא אתם ביצעתם את העבירה.

תנו לו לחקור אתכם, שתפו אותו בכל הפרטים, אל תשמרו ממנו סודות כי זה עלול לבוא לרעתכם במהלך המשפט.

והכי חשוב, אם אתם מואשמים בעבירה חמורה מסוג זה, אל תתמודדו מול החוק לבד, תנו לגורמים מקצועיים ומנוסים שמכירים את החוק לעשות זאת אתכם ועבורכם.

כמה עולה ייעוץ ועמלת עורך דין תעבורה עבור ביטול דוח?


עלויות, שכר טרחה וטווחי מחירים

מחיר יעוץ משפטי ראשוני לענייני תעבורה
1,000-1,500 ש"ח

מחיר ביטול נקודות על עברות תנועה
2,000-4,000 ש"ח

עורך דין תעבורה שכר טרחה
2,000-30,000 ש"ח

ט.ל.ח

 

התוכן בדף הנ"ל נלקח בשלמותו מאתר כמה עולה ביטול דוח

 

 

עדכונים אחרונים